Fotogalerie
Ve dnech 12.07. – 14.07.2013 se konal sraz veteránů FIAT X 1/9 BERTONE, na který nás pozvali naši přátelé z Moravy, jmenovitě pan Ladislav Koutný.

Sraz byl soustředěn na Hostýnské vrchy, do rekreačního zařízení Meopty Přerov, které nám poskytlo dočasný domov, nutno poznamenat, že se vším pohodlím, především pak díky personálu tohoto zařízení, v čele se znamenitou paní kuchařkou.

 My, Čížci, jak nás obecně „naši“ moraváci nazývají, jsme na tento sraz vyrazili z našich domovů (Mělníka a Řevničova), již ve středu 10.07.2013 a tuto cestu jsme pojali jako prodloužený víkend se zastávkami v Litomyšli a krásné Olomouci, kde jsme přespali.

 Vlastní program srazu opravdu neměl chybu. V sobotu dopoledne jsme na zámku v Holešově navštívili burzu – výstavu veteránů, kde jsme přispěli barevnou paletou našich 22 Bertoňáků. Opravdu zlatým hřebem nejenom sobotního výletu – spanilé jízdy, ale celého srazu, byla bezpochyby návštěva firmy Samohýl, spojená s prohlídkou výroby replik Bugatti v Otrokovicích, která gradovala prohlídkou muzea veteránů. Měli jsme tu čest, že nás provázel sám předseda představenstva a majitel a.s. v jedné osobě, pan JUDr., Ing. Ladislav Samohýl. Jeho erudice, lidský, až kamarádský přístup nás doslova „dostal“…, ještě jednou DÍKY.

 Poslední den srazu, neděle 14. července byla ve znamení spanilé jízdy do krásné, historické Kroměříže, zakončená prohlídkou zámku a společným obědem. Po společném focení na náměstí, se všichni účastníci srazu, plni krásných zážitků, rozjížděli do svých domovů. Některé z nás čekala, nutno poznamenat, za stálé slunečného počasí, cesta domů, přes 350 km dlouhá. Nelitovali jsme a ještě jednou velice děkujeme, Vám všem, dámy a pánové!

Na tomto odkazu nalezenete fotogalerii srazu - fotogalerie  

                      S přátelským pozdravem – Jaroslav Ježek a Petr  Rubeš