Fotogalerie

Očekávaný, krásný, srpnový víkend 17.-19.08.2012 je tady. Již v odpoledních hodinách se sjíždí první účastníci srazu. Někteří, ti vzdálení, přijeli dokonce již ve středu či ve čtvrtek, aby to tzv. stálo za to, aby si mohli prohlédnout a poznat krásy Harrachova a jeho okolí.

Navzájem se neznáme, ale co na tom…, máme stejného koníčka, kterým je, alespoň pro nás, klenot mezi veterány, překrásně karosované sportovní kupé, z karosářské dílny pana Bertoneho. Ano, je to Fiat Bertone X1/9.

Počasí nám přeje, je opravdu krásně. Vždyť si to všichni zasloužíme. Někteří přijeli z nedalekého Liberce či Prahy, někteří z Hradce Králové nebo z Brna, jako Petr Vrána či Ladislav Koutný z Chmalíkova. Avšak byli tací, kteří neváhali přijet až z Frýdku-Místku, z Ostravy nebo z Českého Těšína. Nejvzdálenějším účastníkem srazu byl Vladimír Černý z 386 km vzdáleného Frýdku Místku.

Již v pátek 17.08.2012 se sjelo téměř všech dvaadvacet krásných vozů. Byla to opravdu pestrá paleta barev. Převládala červená barva, která tomuto vozu opravdu sluší. Avšak všichni náhodní návštěvníci Harrachova, kteří měli to štěstí a zavítali do areálu sklárny, kde jsme měli přechodné depo vozů, mohli obdivovat naše Bertone X1/9 i v ostatních, neméně krásných barvách – zelené, petrolejové, černé, žluté, oranžové i zlaté.

V sobotu dopoledne byla za doprovodu technického vozu, pana Jaroslava Hurta, technické a zkušebního komisaře, kameramana a fotografa, našeho kamaráda Dušana Radla, odstartována spanilá jízda Harrachov – Liberec – Lázně Libverda – Bílý Potok – Smědava – Harrachov. Ostatně, pod tímto článkem najdete mapku s popisem trasy a kilometráží. Za stále krásného letního počasí, bez jediného mráčku, jsme projížděli celým Libercem, abychom zaparkovali na prostorném náměstí u fontány, před OD Fórum, viz přiložené foto a video. Při vší skromnosti musíme konstatovat, že naše „x.jedna.devítky“ zaujaly nemálo liberečáků. Nebylo divu, každý z pyšných majitelů měl svůj vůz dokonale připravený, nablýskaný, vonící kůží a autokosmetikou.

Naše cesta vedla z Liberce přes Frýdlant do Lázní Libverda a restaurace Obří sud, kde jsme měli plánovanou zastávku s obědem. Poté jsme vyrazili zpět do cíle naší cesty, do Harrachova přes Bílý Potok, kde jsme navštívili velice zajímavé muzeum leteckých motorů. Díky Petrovi Výbochovi, který byl v minulosti profesním kolegou majitele muzea, jsme mohli vidět i to, co je jinak ostatním návštěvníkům muzea zapovězeno. Byl to opravdu zážitek, děkujeme!

Ze spanilé jízdy jsme se vrátili v pozdních odpoledních hodinách a to byl právě čas na zasloužený odpočinek, společné posezení, občerstvení, v neposlední řadě čas k výměně názorů, poznání se navzájem a vyhodnocení celé akce, s vyhlášením vítězů, předáním odměn a ocenění. Nejprestižnější cenu, která byla vyhlášena a o které rozhodovali sami účastníci srazu v tajném hlasování, byl nejkrásnější design vozidla Bertone X1/9. Po zásluze tuto cenu, krásný zlatý pohár, vyhrálo vozidlo s RZ V 2590, zelené Bertone X1/9, majitele Jaroslava Šindelky a jeho manželky. Nejstarším účastníkem srazu byl pan Zdeněk Janočko z Prahy, doprovázený svým vnukem, oceněný medailí „Nejstarší účastník srazu Fiat Bertone X1/9, Harrachov 2012“. Oceněným se stal i pan Vladimír Černý z  Frýdku Místku, který jako nejvzdálenější účastník obdržel rovněž neobvyklou a vkusnou medaili.

Tak, jak to bývá mezi přáteli a dobrými kamarády, ani zábava nezaostávala za úspěšným dnem a všichni, se výtečně bavili při výjimečné harrachovské, kvasnicové třináctce, grilovaných klobáskách a steacích. Nebyli by to moraváci, aby proudem netekla slivovička, nutno poznamenat, že opravdu vítečná! Při hodnocení I. ročníku našeho srazu, rádi děkujeme všem, kteří tvořili technické zázemí této akce, v čele s Jaroslavem Hurtem, Dušanem Radlem, Jirkou Krejčím, Jaroslavem Ježkem ml. a manželkami obou pořádajících a zakládajících členů, nového veterán klubu.

Upřímné poděkování patří všem našim sponzorům, bez kterých by bylo přinejmenším velice složité, celý podnik uspořádat. Mezi ty největší sponzory patřili: Exekutorský úřad v Praze 9 – JUDr. Milan Suchánek, Střední odborné učiliště Nové Strašecí, Komerční banka, a.s., Československá obchodní banka, a.s., Česká pojišťovna, a.s., Kovovýroba Martin Charvát – Řevničov, Město Neratovice, Pivovar Novosad a syn – Harrachov, Společnost FITO Spomyšl - Ing. Jiří Bartoň, Vitana Byšice, a.s. a další drobní sponzoři, kterým za vše patří velký dík.

V neděli dopoledne byla pro všechny účastníky srazu zajištěna prohlídka, chcete-li exkurze harrachovské sklárny a pivovaru, která se setkala s pozitivními ohlasy. Následně nastalo upřímné loučení s přáním šťastné cesty a jednotliví účastníci se za zvuku italských fanfár, rozjížděli do svých domovů. I. ročník srazu veteránů, vozidel Fiat Bertone X1/9 v Harrachově je za námi, ať žije nový, II. ročník – Harrachov 2013, který se bude konat ve dnech 16.-18.08.2013.

Popisná část spanilé jízdy:

 1. Z Harrachova k Obřímu sudu nad Lázněmi Libverda (restaurace – oběd) celkem cca 68 km

Harrachov – Kořenov – Desná – Tanvald (na kruháku vpravo) - Smržovka – Lučany n/N. – Jablonec n/N. – Liberec

LIBEREC centrum – výřad/focení v ulici Jánská, před obchodním centrem Fórum

 

Z liberce do Lázní Libverda po ulici Sokolovská, vpravo ul. Zhořelecká, ul. Gen. Svobody – Hejnická – směr Frýdlant

přes Mníšek – Frýdlant – Raspenava – Hejnice (vlevo) – Lázně Libverda – přes celou Libverdu směr Ludvíkov pod Smrkem,

cca 1,5 km nad Libverdou Obří sud – CÍL (vyhlídky, oběd, focení).

 

2.  Od Obřího sudu zpět do Harrachova (cíl celé spanilé jízdy) celkem cca 34 km

Obří sud – zpět přes Libverdu – Hejnice (vlevo) – Bílý Potok (přes 30 serpentin do kopce) na Smědavu, na Smědavě

velký parking, restaurace, vyhlídka, focení – možná zastávka celé kolony. Ze Smědavy směr vodní nádrž Souš – Černá Říčka

(vlevo) – Kořenov – Harrachov do areálu sklárny a pivovaru „fi Novosad“ – prohlídka sklárny, pivovaru (ochutnávka piva).

Celá spanilá jízda je plánovaná se všemi zastávkami s obědem, focením apod. od 9.00 hod., příjezd cca 15.00 h., celkem 102 km.